Haapsalu kultuurikeskuses valitsevad uute piirangute tõttu kurvad meeleolud

Foto: Juhan Hepner/ERR

Kolmapäevast kehtima hakkavad siseruumides peetavate ürituste piirangud tähendavad pausi saabumist kultuurimajadesse üle kogu Eesti. Haapsalu kultuurikeskuses loodetakse, et pealesunnitud seisak ei veni arvatust pikemaks, nagu läks mullu eriolukorra ajal.

Haapsalu kultuurikeskuses vaatas teisipäeval eelviimasel kinoseansil filmi "Tom ja Jerry" käputäis inimesi. Kolmapäevast on kultuurikeskuse teatri- ja kinosaal piirangute tõttu suletud, kultuurikeskuse kohvik ja Haapsalu raamatukogu jäävad aga avatuks. Möödujad saavad uudistada fuajee seintel olevaid pilte, kuid samas majas asuv Haapsalu linnagalerii peab uksed kinni panema, sest näituseruumide külastamine on kolmapäevast keelatud.

"Eelmine aasta ka ju arvasime, et see paus ei veni nii pikaks, aga nüüd tuli välja, et see oli väga pikk paus. Praegu hoiame lihtsalt sõrmed ristis, et seekord ei läheks see väga pikaks ja tõesti, et saadakse tõesti kiiresti numbrid alla ikkagi," rääkis Haapsalu kultuurikeskuse peaadministraator Triin Jugapuu "Aktuaalsele kaamerale".

Kollektiivpuhkusele Haapsalu kultuurikeskuse pere ei lähe. Järgnevaid nädalaid loodetakse kasutada väiksemate remondi- ja muude tööde jaoks, milleks polnud tavarütmis mahti. Kultuuriasutustel on keeruline olnud pikka aega, sest need olid küll avatud, aga samas on riigi esindajad korduvalt toonitanud, et üritusi ei maksa külastada.

"Sa tahad teha oma asja, tahad pakkuda inimestele kultuuri igakülgselt siin ja kui sul see kõik lihtsalt kinni keeratakse, siis see teeb meele ikka väga väga kurvaks. Meil ei ole praegu see olukord, et meil on õudne lõpp, vaid meil on praegu nagu lõputa õudus, mis järjest venib ja venib," tõdes Jugapuu.

Jugapuu lisas, et tema arvates tuleks nüüd kehtestada solidaarselt kogu ühiskonnas lühiajaliselt rangemad piirangud, et tavapärase elu juurde kiiremini naasta.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: