Ilmus Merle Jäägri uus setokeelsete jutukeste kogumik

Raamatupoodidesse on jõudnud Merca ehk näitleja ja luuletaja Merle Jäägri uus setokeelsete jutukeste kogumik "Ollipanõhõpõpääle".

Setodest ja nende külaelust rääkivatele natuke müstilistele lugudele annavad erilise värvi Toomas Kuusingu linoollõiked, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Merca sõnul on lugude peamised tegelased kanged seto naised, kellele lisaks leidub ka mõnevõrra ebamaiseid olendeid. Näiteks neid, keda Setomaal nimetatakse essutajateks. Mitmed lood räägivad ka autori enda või tema tuttavate elus juhtunud sündmustest.

Raamatu pealkiri tuleb loost, mis räägib Olli-nimelisest naisest.

"Elu oli tal selline vähene. Seepärast teda ei küüditatud siis ega pärastki, kuigi neil oli rehepeksumasin, mis pärast sai kolhoosile antud. Kui Olli mees suri – jäi kombaini alla, rukis oli verd täis –, tuli Olli matustele, rind hõbedat täis, nagu mõnel veteranil ordeneid. Ja viskas Tannole hauda paki kaarte. Mängukaarte," luges Jääger teosest katkendi.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: