Kertu Sillaste andis välja sõnadeta raamatu "Appi!"

Kertu Sillaste andis välja sõnadeta raamatu
Kertu Sillaste andis välja sõnadeta raamatu "Appi!". Autor/allikas: pressimaterjalid

Kertu Sillaste andis välja raamatu "Appi!", kus pole sõnu, aga on lugu, mida jutustavad pildid.

""Appi!" on lugu appikutse kuulmisest ja nõrgemate aitamisest. See on raamat keerulistest valikutest, vastutuse võtmisest, rasketest olukordadest üle saamisest ja suureks kasvamisest," selgitas Sillaste. "Kas julgeme hüpata tundmatusse, et aidata neid, kes appi hüüavad? Kas tõttame appi ka siis, kui maastik tundub ohtlik ja võõras?"

Sõnatus raamatus pole teksti pilte selgitamas ja tegija väljendusvahendid on  värvid, heletumedused, näoilmed, kehahoiakud, tegelaste suurused ja väiksused, ka pildi stiil ja iseloom. "Nende abil saab muuta pildid lugu jutustavalt kõnekaks," lisas autor.

Raamatu autor Kertu Sillaste on tegelnud tekstiili- ja tarbekunstiga, illustreerib ja kujundab raamatuid ning on omandanud kunstiõpetaja kutse. Tema varem ilmunud autoriraamatud "Kõige ilusam seelik" (Koolibri 2019) ja "Mina olen kunstnik" (Koolibri 2018) on valitud viie kauneima Eesti lasteraamatu hulka.

"Appi!" on Kertu Sillaste seitsmes autoriraamat, raamatu andis välja Koolibri.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: