X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatus toob vabakutselistele oodatud leevendust

Foto: Asparukh Akanayev/Creative Commons

Kultuuriministeeriumis valmis kauaoodatud seaduseelnõu, mis aitab lahendada vabakutseliste loovisikute kriisitoetuse küsimust. Loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatus võimaldab laiendada loometoetuste saajate ringi ning koroonakriisi tõttu leevenevad ajutiselt ka toetuse taotlemise tingimused.

Näiteks tohib lisaks loometoetusele nüüd teenida ühe kuu miinimumpalga. Sel aastal ootab väljajagamist 8,5 miljonit eurot. Eeldatavasti jõustuvad seadusemuudatused mais ning siis avatakse ka uued taotlusvoorud.

"Kõige rohkem puudutab see muudatus neid, kes juba said eelmisel aastal loometoetust," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre. "Kriis teatavasti jätkub ja paljude jaoks kahjuks katkestusteta."

Kui seadus ütleb tavapäraselt, et loometoetust juba saanud inimene peab kaks aastat ootama, siis selleks aastaks selle piirangu riik kaotab, jätkas Soomre. "Maikuust alates juba toetust saanud võivad tulla seda uuesti küsima."

Soomre märkis, et kui aasta alguses pidid loomeliitudesse mittekuulujad paarikümnele toetusele konkureerima, siis nüüd rebimist, kiirustamist ja pingeridasid ei tule. "Seda raha on piisavalt arvestusega, et eelmise aasta kogemus õpetas, kui palju abivajajaid on."

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: