ETV2 teemaõhtu on pühendatud Rita Raavele

"Corrida", 1982 Autor/allikas: efis.ee

ETV2 pühapäevane teemaõhtu on sel nädalal pühendatud näitleja Rita Raavele, kes tähistas 6. aprillil 70. sünnipäeva.

Kell 19.30 "OP" Rita Raave, 2020

Kell 19.45 "Siin ja praegu", 1999
Jüri Aarma külaliseks on Vanalinnastuudio näitleja Rita Raave. 

Kell 20.45 "Nipernaadi", 1983
Toomas Nipernaadi teekond ümber suvise Eesti, talude ja perenaiste järgib kirjandusklassika ekraniseerimise kaanoneid. Rõõmus seikleja, kelle jaoks peaaegu kõik on võimalik, mängib naistega, tehes neid sellest hoolimata õnnelikumaks. Rolle vahetades muutub ta vahel ka endale koormaks ja on sunnitud jälle teele asuma. Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Varjamatult poeetiline ja maaliliselt lavastatud "Nipernaadi" seob unistusi ning irooniat. Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv, Aire Johanson, Rita Raave, Margus Oopkaup jt. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames.

Kell 22.15 "Luigeluum. Mängufilmi "Corrida" võtetel", 1982
Mängufilmi "Corrida" võtete argipäevast ja sellest tabamatust, mis ikka kunstitegija ees terendab ning mille poole püüdmiseta ei sünniks vist isegi ebaõnnestumisi. Muusika Sven Grünberg, operaator Dorian Supin. Auhind parima debüüdi eest dokumentaalfilmis režissöör Sulev Keedusele II Nõukogude Eesti filmifestivalil - Tallinn 1983.

Kell 22.40 "Corrida", 1982
Psühholoogiline armastusdraama. Film inimese igatsusest ilu, õnne ja harmoonia järele, mida saab saavutada vaid võltsi ning valet võites. Režissöör Olav Neuland, operaator Arvo Iho. Osades Rein Aren, Rita Raave, Sulev Luik.

Kell 00.10 "Näitleja. Rita Raave", 1990
Saates räägib Rita Raave näitlejaks olemisest, üksindusest, lilledest ja oma "minast". Intervjueerib Anne Tuuling.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: