Tartu Kunstimuuseum kutsub osalema näituseprojekti "Noor Tartu" konkursil

Tartu Kunstimuuseum
Tartu Kunstimuuseum Autor/allikas: PM/Scanpix

Tartu Kunstimuuseum kuulutas välja konkursi näitusesarjas "Noor Tartu" 2022. aastal osaleva kunstniku valikuks. Tartu Linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut.

Osalema oodatakse Tartust pärit, Tartus (kunsti)hariduse saanud või Tartus kunstnikuna tegutsev kuni 35-aastast. Valiku eelduseks on ka senine vähene näitusekogemus. Kasutatavatele meediumitele piiranguid ei ole.

Valituks osutunud kunstnikul on võimalus luua näitus koostöös Tartu Kunstimuuseumi kuraatorite ja tiimiga. Samuti kaasneb projektiga kunstnikutasu ja eelarve nii näituse produktsiooniks kui ka trükise väljaandmiseks (sisaldab kuraatori intervjuud kunstnikuga, tema lühibiograafiat ning teoste tutvustusi).

Kandidaat valitakse avatud konkursi kaudu. Konkurss toimub vahemikus 17.05.2021—01.08.2021. Osalenute seast valib kunstniku välja Tartu Kunstimuuseumi töötajatest koosnev komisjon. Otsus avalikustatakse hiljemalt augusti keskpaigaks. Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi kolmanda korruse projektiruumis (29 m2) vahemikus 12.02.2022—28.03.2022.

Varasemalt on valitud kunstnikeks olnud Sten Eltermaa (2017), Keiu Maasik (2018), Mirjam Hinn (2019) ja Siiri Jüris (2020).

Muuseum ootab näituseidee projekti, motivatsioonikirja (kuni 1 A4), senist loomingut tutvustav portfooliot ja CV-d kuni 01.08.2021 aadressile [email protected]

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: