Juhan Kuusi Dokfoto keskus ootab eakaid fotohommikutele

Esimesel korral räägib fotolugude abil oma elust Siberis Heino Pertel. Fotol on Heino Perteli kukil tema Siberi teekaaslane. 1950ndad.
Esimesel korral räägib fotolugude abil oma elust Siberis Heino Pertel. Fotol on Heino Perteli kukil tema Siberi teekaaslane. 1950ndad. Autor/allikas: repro

Juhan Kuusi Dokfoto keskus kutsus ellu eakatele suunatud tasuta ürituste sarja, et koroonaajal pakkuda vanematele inimestele võimalust vaimu virgutamiseks füüsiliste kohtumiste asemel virtuaalselt.

Koroonaviirusest tingitud olukord, kus füüsilised kohtumised ja huvitegevus on olnud tugevalt piiratud on jätnud oma jälje paljude inimeste sotsiaalsesse läbikäimisesse. Enim mõjutada on saanud eakamate grupp, kelle meelelahutus või vaimu virgutamise võimalused on kahanenud. 

Dokfoto keskus loodab virtuaalsete fotohommikutega pakkuda eakatele nii koroonamõjude leevendust, kuid anda ka võimalus osaleda kohtumisel asukohast sõltumata. Virtuaalsetel fotohommikutel võivad interneti ja sobiva tehnika (arvuti, telefon, iPad) vahendusel kohtuda Jüri Elvast, Mihkel Võrust ja Mare Saaremaalt.

"Loodame, et nende fotohommikute raames tekib seltskond, kellega rääkida oma lugusid ja kus olla kontaktis teiste eakaaslastega ka edaspidi. Lisaväärtusena kaasneb tänapäevase tehnika ja võimaluste katsetamine ning mitmekülgsem kasutamine. Tulevikus korraldame fotohommikute klubilistele kohtumisi ka Dokfoto keskuses kohapeal," rääkis Dokfoto keskuse kuraator Toomas Järvet.

Kuigi virtuaalne arvutimaailm tekitab paljudes võõristust ja ebamugavust, siis Dokfoto Keskus kutsub oma fotohommikutele just neid nn uuemaid võimalusi proovima ja pakuvad tehnika kasutamisel ka abi.

"Oleme arvestanud, et paljudele on see ehk ka esimene kohtumine Google Meet lingi vahendusel. Samuti loodame heade laste, lastelaste ja naabrite abile. Miks mitte ka esimesel korral koos sõbra või sõbrannaga osaleda," märkis Järvet.

Fotohommikutel osalemine ei eelda, et igaüks fotograafiaga ise tegeleks. Piisab huvist foto, inimeste ja nende lugude vastu. Osaleda on võimalik nii tagasihoidlikumalt kuulajana kui ka võtta aktiivsem roll.

Kuigi iga fotohommiku juhatab sisse Dokfoto keskuse kutsutud külalise või esineja fotolugu, siis põhirõhk on siiski fotohommikuga liitunud vanematel inimestel, kes saavad ise tutvustada oma fotot ja sellega kaasnevat lugu. Iga kord saab sõna kuni viis inimest oma lugudega. Kuulajaid võib aga olla alati rohkem.

Esimene fotohommik toimub laupäeval, 22. mail kl 11.00. Esimesel korral räägib fotolugude abil oma elust Siberis Heino Pertel. Lisaks tutvustab Dokfoto keskuse kuraator Toomas Järvet Juhan Kuusi elu jäädvustuste abil, millest osa pole seni veel avalikult esitletud.

Esimesele virtuaalsele kohtumisele registreerumine kestab 21. maini, telefonil 522 2422 või aadressil [email protected]. Osalemiseks on vajalik internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti olemasolu.

Keskus ootab ka jätkuvalt fotolugude jutustajaid ja kuulajaid ning kutsub nooremaid inimesi jagama infot fotohommikute kohta eakate tuttavatega, kellele need rõõmu valmistaksid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: