Galerii: rahvusraamatukogu rekonstrueerimine juhatatakse sisse näitusega

2021. aasta lõpul suletakse mitu aastat kestvaks rekonstrueerimiseks rahvusraamatukogu hoone. Eesseisva rekonstrueerimise ja raamatukogu kolimise juhatab sisse näitus "Rahvusraamatukogu vana ja uus algus", mis heidab pilgu olnule ja mõtiskleb tuleviku teemadel.

Näitusel saab tutvuda ja meenutada, kuidas kulges läbi aastakümnete raamatukogule Tallinnas sobiva asukoha leidmine, milliseid kavandeid koostati ning kuidas kulges ehitamine. Näitusel saab ka näha, milliseks kujuneb 2025. aastal taasavatav ja täielikult rekonstrueeritud hoone. 

Näituse kuraator Karen Jagodin selgitas, et näitus annab terviklikult edasi ühe hoone otsingute ja kujunemise loo. "Kuid lisaks ajaloolisele perspektiivile, kuidas jõuti Raine Karbi kavandatud raamatukoguhooneni Tõnismäel, vaatame ka tulevikku: Eesti kultuuriloos niivõrd märgiline hoone on lähiaastatel läbi tegemas suuremaid sisulisi ja funktsionaalseid muutusi ja see saab olema peegeldatud ka arhitektuuris."  

Näituse "Rahvusraamatukogu vana ja uus" kuraator on Karen Jagodin, kujundajad Viktor Gurov ja Alden Jõgisuu. Näitus rahvusraamatukogu fuajees ja peanäitusesaalis jääb avatuks aasta lõpuni. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: