"Ringvaates" avaldati pimeoksjonil olnud kunstiteosed

"Ringvaates" langes riie salapärastelt kunstiteostelt, mis terve nädala pimeoksjonil on olnud.

Pimeoksjoni korraldaja Reigo Kuivjõgi ütles, et on tulemusega rahul. "Peamine eesmärk sai täidetud, et rahvas nädala jooksul mõtleks kunsti peale," sõnas ta. Ta rääkis, et nädala jooksul tuli kolmele teosele kokku üle 120 erineva pakkumise.

Esimene pimeoksjoni teos oli tehtud eesti tuntud kunstniku poolt, kes enam elus pole. Kuivjõgi avaldas, et teose autor on Peeter Allik, kaasaja kunsti üks suurimaid kunstnikke. "Vihjetena öeldi, et ta oli absurdikungingas maalikunstis ja ka siin töös näeb ära tema sisemist sarkasmi ja absurdi." Teos müüdi 2100 euro eest

Peeter Alliku maal 

Teine töö, eesti elava kunstniku tehtud töö müüdi 2050 euroga ning selle autor oli Leonhard Lapin. "Lapini puhul arvasid peaaegu enamus ära, et tegemist on tema tööga," tõdes Kuivjõgi. ""Naine-masin" oli maestro tugevaima ja tuntuima sarja teos ning see konkreetne eksemplar on käinud ka piiri taga näitusel."

Leonhard Lapini maal 

Kolmanda töö autor oli noor eesti kunstnik Mirjam Hinn. ""Kuupaistesonaat" on inspireeritud Beethoveni samanimelisest klaverisonaadist ning see valmis eelmise aasta Klaaspärlimängu festivali raames," rääkis Kuivjõgi ja lisas, et Hinn on oma 30ndate alguses, aga juba väga tunnustatud nii kodumaal kui piiri taga ning kinnitas, et teda ootab ees suur tulevik.

Mirjam Hinni maal 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: