Otse kell 14.00: vestlusring "Regionaalne muusikaturg – risk või võimalus?"

Von Krahli teatris ja baaris toimub 11. juunil Eesti muusikaturu fookuspäev, mille raames toimuvad erinevad vestlusringid ja paneelid, kus arutletakse muusikavaldkonna oleviku ja tuleviku üle. ERR-i kultuuriportaal kannab üle vestlusringi "Regionaalne muusikaturg – risk või võimalus?", mis algab kell 11. juunil kell 14.00.

Eesti muusikaturg on väike. Seda olulisem on piirkondlikus ürituskorralduses – Kuressaarest Narvani ja Kadrinast Võruni – kõiki võimalusi, ressursse ja osapooli parimal viisil rakendada. Lisaks publikule ja kultuurimajadeni on regionaalsel korraldusmaastikul oluline roll ka koostööl kohalike omavalitsustega ürituse toimumisloast kuni rahalise panustamiseni. 

Kuidas Euroopas ja/või Eestis tuuritava artisti kontsert muusikaettevõtjale ja kohalikule teenuspakkujale kasumlikuks muuta? Kuidas kohaliku publikuni jõuda ning piirkondlikku kultuuri- ja majandussektorit elavdada? Kuidas ühekordsest kultuuridessandist elujõulise regionaalse traditsioonini jõuda? 

Piirkondlike kultuuriürituste korraldajad jagavad kogemusi levinud korralduspraktikatest, edulugudest ja komistuskividest.   

Panelistid:

Ando Kiviberg, Viljandi pärimusmuusika festivali pealik ja endine Viljandi linnapea 
Marleen Viidul, Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja
Kertu Orro, SA Eesti Kontsert juhatuse liige / Saaremaa Ooperipäevad  
Aarne Valmis, OÜ Hitivabrik juht, Vana Baskini Teatri juht
Oleg Pissarenko, festivali IDeeJazz korraldaja, muusik, produtsent
Ahto-Lembit Lehtmets, Kadrina Kultuurikoja direktor

Moderaator: 

Terje Trochynskyi, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikaettevõtluse lektor, TMW konverentsi koordinaator 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: