Guardian valis Eesti filmi "Aasta täis draamat" 10 parima teatridoki hulka

Aasta täis draamat
Aasta täis draamat Autor/allikas: Kinoteater

Filmitegija Chris Wiegand pani The Guardiani jaoks kokku edetabeli kümnest põnevast teatridokist, millele tasuks võimalus anda. Tema valikusse mahtus ka režissöör Marta Pulga 2019. aastal valminud dokfilm "Aasta täis draamat" teatrikülastajast, kes vaatas ühel aastal ära kõik uuslavastused.

Wiegandi sõnul on "Aasta täis draamat" peategelase Alissijaga lihtne samastuda. "Alates sellest, kui pead pahura näoga vaatama mõnd komöödiat, mida kõik inimesed peale sinu peavad naljakaks kuni tundeni, kui näed laval tegelast, kelle isiklikud probleemid ühtivad sinu omadega," selgitas ta ja lisas, et Marta Pulk teeb silmaavava sissevaate Eestisse ja meie teatrisse.

2017. aastal kuulutas Kinoteater välja töökonkursi, et leida inimest, kes poleks teatris käinud ning vaataks ära kõik 2018. aastal loodud teatrilavastused. 450 kandidaadi seast leitakse 21-aastane Alissija-Elisabet, rätsepaharidusega Valga tüdruk venekeelsest perekonnast. "Aasta täis draamat" esilinastus 2019. aastal, film võitis Eesti filmi- ja teleauhindadel ka aasta parima doki preemia.

Lisaks Marta Pulga filmile mahtusid The Guardiani valikusse muuhulgas Dava Whisenanti "Vannid Broadway kohal", mida näidati Eestis ka Docpointil; Avi Mograbi "Between Fences", mis räägib loo Iisraeli põgenikelaagrist, kus hakatakse teatrit tegema ning "The Last Impresario", mis tutvustab vaatajatele legendaarset teatri- ja filmiprodutsenti Michael White'i.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: