"Kapten Volkonogovi põgenemine" on nomineeritud seitsmele Vene filmiauhinnale

"Kapten Volkonogovi põgenemine" ("Капитан Волконогов бежал") Autor/allikas: Kaader filmist

Vene-Eesti-Prantsuse koostöös valminud "Kapten Volkonogovi põgenemine" on nomineeritud seitsmele Vene kinokunsti- ja teaduste akadeemia asutatud Kuldkotka nimelisele filmiauhinnale.

"Kapten Volkonogovi põgenemine" kandideerib auhindadele parima filmi, parima lavastaja, parima stsenaariumi, parima peaosatäitja, parima kõrvalosatäitja, parima kunstilise juhi ja parima kostüümi kategoorias.

Kuldkotkaste saajad selguvad 28. jaanuaril 2022.

Filmi sündmused toimuvad 1938. aastal linnas, mis meenutab Leningradi. Käimas on massilise poliitilise represseerimise ajastu. Peategelane, rahvusliku turvateenistuse ehk NKVD kapten Feodor Volkonogov korraldab arreteerimisi, mille käigus piinatakse ja hukatakse süütuid inimesi. Ühel päeval muutub Volkonogovi jaoks olukord vastupidiseks – ta kuulutatakse riigivaenlaseks.

Kaptenist saab nn omade poolt tagaaetav lindprii. Selgub, et kui kapten kahetseb oma tegusid ja leiab kasvõi ühe enda tagakiusatud ohvri, kes talle siiralt andestab, pääseb ta igavesest põrgust. Mees haarab võimalusest kinni ja alustab teekonda oma ohvrite omaste juurde, lootes leida andestust.

"Kapten Volkonogovi põgenemise" nimitegelast mängib Juri Borissov – sama näitleja, kes mängib meespeaosa ka juulis Cannes'is grand prix' võitnud filmis "Kupee nr 6", mis valmis samuti kaastootmises Eestiga.

"Kapten Volkonogovi põgenemise" režissööre Nataša Merkulovat ja Aleksei Tšupovi seob Eestiga pikaajaline koostöö operaator Mart Tanieliga. Lisaks operaatoritööle on Taniel "Kapten Volkonogov põgenemise" stsenaariumi kaasautor. Filmi kaasprodutsent on Katrin Kissa Homeless Bob Productionsist.

Filmi meeskonnas on Eestist veel valgusmeister Taivo Tenso, helirežissöör Matis Rei, eriefektid lõi koostöös Moskva kolleegidega 1-2-3 Productionist Tallinn Postworks ja filmi graafilise disaini autor on Margus Tamm.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: