Alar Karis andis üle tänavused rahvaluule kogumispreemiad

Tartus kirjandusmuuseumis andis president Alar Karis üle 2021. aasta rahvaluule kogumispreemiad. Preemia anti välja kolmes kategoorias nii väljapaistvale tööle kui ka projektile. Samuti elutööpreemia järjekindla kogumise eest.

Eelmisel aastal suurenes eesti rahvaluule arhiivi käsikirjakogu rohkem kui 8000 lehekülje võrra ning lisandus ligi 1500 fotot. Kogumistöö keskmes oli võistlus "Tähtpäevad ja muutuvad tavad koroonakriisi ajal", millega püüti saada läbilõige, kuidas on pandeemia ajal muutunud tähtpäevade pidamine.

Eve Kask ja Saara Mildeberg said preemia ühe kogumisprojekti eest, mille raames jäädvustati Käsmu küla elanikke ja tehti nendega intervjuusid.

Elutööpreemia läks Imbi-Harietta Eenlole pikaaegse ja sisuka osalemise eest. Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivi juhataja Risto Järve sõnul on tema kaastööd alati väga põhjalikud.

"Seevastu näiteks Urve-Mai Männiku kaastööd on sellised napid, aga väga tabavad ja tõesti need teevad sellise isegi mõne lehekülje peale südame väga soojaks," lisas Järv.

Männik ütles, et teeb meele heaks, kui ta saab millegagi tegeleda. "Ka täna [neljapäeval -- toim] tõin siia vanu mälestusi alates 1955. aastast."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: