Haapsalus näeb rahvusvahelist plakatikunsti

Haapsalu Graafilise Disaini Festivalil saab näha nii Juri Lotmani 100. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvahelist plakatinäitust "Isikupära '22", valikut tänapäeva Hollandi plakatikunstist kui ka Eesti tudengite näitust "Toetame Ukrainat".

Juri Lotmani 100. sünniaastale pühendatud rahvusvahelise näituse "Isikupära '22" teemaks oli ennustamatus. Nii mõnigi seal esindatud töö on aga nähtavalt mõjutatud ka Ukraina sõjast. Ukrainaga seonduv avaldas festivalile aga ka laiemat mõju, sest sinna lisandus kõrgema kunstikooli Pallas tudengite näitus "Toetame Ukrainat", vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ega me ei saa sellest kuidagimoodi üle ega ümber. Solidaarsust me ikkagi väljendame sellega, et siin on Pallase meediadisaini osakonna tudengite eraldi tehtud otseselt Ukrainale pühendatud näituse rubriik," ütles Haapsalu Graafilise Disaini Festivali eestvedaja Marko Keskishev. 

Kolmandaks festivalil avatud näituseks on ülevaade tänapäeva Hollandi plakatikunstist. Kui keeruline on mahutada ühe katuse alla kolme eriilmelist näitust?

"Mulle meeldib muidugi rõhutada seda, et kui me tänaval kõnnime, siis me näeme palju eriilmelisi plakateid koos. Tavaliselt me ei mõtle
selle peale, kas nad sobivad ja see on ka meie festivali üks lihtne põhimõte. Nad kõik on sõnumiga laetud ja nad võivad rääkida erinevaid lugusid, aga neid saab tõesti panna tihedalt ühte punti," sõnas Kekishev.

Haapsalu graafilise disaini festivali plakatinäitused on Haapsalu linnagaleriis ja kultuurikeskuses avatud 4. juulini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: