Hotell Pallase stipendiumi pälvis maalikunsti üliõpilane Caroliina Luhamets

Stipendiaat Caroliina Luhamets
Stipendiaat Caroliina Luhamets Autor/allikas: Erakogu

Hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi pälvis sel aastal Pallase maaliosakonna üliõpilane Caroliina Luhamets.

Caroliina Luhametsa näituseprojekt "Elu olu" koosneb maalidest, millel on kujutatud koduseid ja tuttavaid momente ning mis üheskoos loovad näitusesaalist toetava keskkonna. "Minu maaliideed sünnivad elust enesest, läbi tunnetusliku lähenemise. Proovin märgata oma kodus hetki, mis tekitavad minus rahulolu ja hoitud meele ning minu siiras soov on pakkuda lohutust ja tuge läbi lihtsuse," tõdes ta.

"Kõik, mis meid ümbritseb, mõjutab otseselt või kaudselt meie tundeid ja meeleolu. Seega ei soovi ma tekitada segadust või ärgitada liigseid küsimusi, vaid pakkuda vaatajale tuttavaid stseene, äratundmisrõõmu ning ergutada mõtlema kodu olemuse olulisusele," selgitas Luhamets.

Hotell Pallase maalikunsti stipendiumile kandideerisid üheksa projekti kümnelt üliõpilaselt. Esitletud projektid koosnesid peamiselt maalidest, kuid lisaks sai
näha ka skulptuure ja installatsioone.  

Stipendiaadi valis välja komisjon, kuhu kuulusid Pallase rektor Piret Viirpalu, Pallase õppeprorektor Lennart Mänd, Pallase maaliosakonna juhataja Margus Meinart, Tartu Kultuurkapitali esindaja Kristjan Silm, Hotell Pallas OÜ esindajana Alar Kroodo ning Tartu Kunstnike Liidu esindajatena Peeter Talvistu ja Elika Kiilo-Kulpsoo. Näituseprojektide valmimist juhendas Kaspar Tamsalu.

SA Tartu Kultuurkapital, Hotell Pallas ja Kõrgem Kunstikool Pallas koostöös Tartu Kunstnike Liiduga asutasid 2020. aastal hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi, soovides kaasa aidata maalikunsti arengule ning üliõpilaste loomingulisele tegevusele. Stipendium määratakse kutsutud konkursi korras ühele üliõpilasele või maksimaalselt kolmeliikmelisele grupile. Võitja pälvib lisaks 1000 euro suurusele stipendiumile võimaluse teha sügisel näitus Tartu Kunstimajas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: