Kultuuriportaal soovitab: komöödiaklassika "Siin me oleme"

Huvitav fenomen on see, et kogu oma nooruspõlve Saaremaal elanuna defineerib minu jaoks saarlust – mis sest, et filmi tegevus toimub Muhus – just "Siin me oleme". Enam suvemat suve ei saa olla kui selles Sulev Nõmmiku komöödiaklassikus, usun, et paljuski just tänu sellele seisavad inimesed igal aastal tunde ja tunde Virtsus praamijärjekorras.

Ilusal suvepäeval veereb ühe Muhumaa rahuliku talu õuele väike "maanteemuhk" ehk nõuka-aegne zapakas, millest ilmub välja kummaline seltskond: võimukas proua, tema käpa all olev kiitsakas abikaasa ja salapärane punapäine kaunitar. Nad teatavad, et tulid tallu puhkust veetma. Rahulikust puhkusest kujuneb nii pealinnast tulnud suvitajate kui ka neid võõrustavate muhulaste jaoks meeletu sündmuste virvarr. Kapriise ja kuraasi täis Tallinnast pärit proua keerab taluelu pea peale. Nappidesse suveöödesse mahuvad veel kosjad, vastastikune rammukatsumine, angerjad lakas ja palju muud.

Režissöör Sulev Nõmmik, stsenarist Enn Vetemaa, osades Ervin Abel, Lia Laats, Lauri Nebel, Kadri Jäätma, Väino Puura, Sulev Nõmmik jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: