Kultuuriportaal soovitab: "Jooksuga revolutsioonini" Jupiteris

Kuigi paljud tahaksid uskuda, et sport on apoliitiline ja neutraalne, paigutub see pea alati laiemasse sotsiaalpoliitilisse konteksti. Sama on lugu ka Kuuba legendaarse kergejõustiklase Alberto Juantorenaga, kelle sportlaskarjääri ei ole võimalik lahutada Kuuba revolutsioonist – tema sportlikud saavutused poleks lihtsalt ilma teoks saanud, nagu ta selgitab dokumentaalfilmis "Jooksuga revolutsioonini".

Alberto Juantorena on Kuuba ajaloo edukaim olümpiakergejõustiklane. Kaks kuldmedalit 1976. aasta Montreali suveolümpial tegid temast Kuuba vastuolulise juhi Fidel Castro rõõmuks rahvusvahelise spordikuulsuse.

Filmis räägib Juantorena oma karjääri tipphetkedest ja pettumustest ning kutsub vaatajat vaatama uue pilguga oma kodumaad, seal toimunud revolutsiooni ja selle keerulisi suhteid Ameerika Ühendriikidega.

"Jooksuga revolutsioonini" (Running for the Revolution, Suurbritannia 2020) on ETV2 eetris 24. juulil kell 00.00, kuid juba praegu vaadatav veebikanalis Jupiter.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: