Viimsi Artium ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia alustavad ühist kontserdisarja

Viimsis avati kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium
Viimsis avati kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium Autor/allikas: Aron Urb

Viimsi Artium ja Eesti Muusika ja Teatriakadeemia alustavad ühist kontserdisarja. Koostöö algab 10. septembril toimuva EMTA piduliku galaõhtuga, kus astuvad üles Eesti tippinterpreedid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia galaõhtul esinevad Ivari Ilja, Arvo Leibur, Mari Poll, Mihkel Poll, Johanna Vahermägi, Henry-David Varema ja Toomas Vavilov. Kõlavad kaunid ja virtuoossed teosed Eesti ja maailma muusikaklassikast. Esitatakse nii Ester Mägi, Artur Lemba ja Eduard Tubina teoseid kui ka Pjotr Tšaikovski, Frédéric Chopini, Nadia Boulanger' ja mitmete teiste loomingut.

Galaõhtuga avatakse ühine kontserdisari, mis toob eri muusikasündmused kuulajateni nii EMTA-s kui ka Viimsi Artiumis. Mõlemas kontserdipaigas on hea akustikaga suur saal, kammersaal ja black box, mis loob pinnase ühiste projektide kavandamiseks. 

"EMTA kontserdi- ja teatrimaja ning Viimsi Artiumit ühendavad imelise akustikaga saalid ning seda tänu arhitektuuriakustik Linda Madaliku suurepärasele tööle. Meil on tohutult hea meel, et ühine kontserdisari annab üliõpilastele ja õppejõududele võimaluse musitseerida mõlemas paigas ning pakkuda muusikalisi elamusi veelgi suuremaarvulisemale publikule," ütles EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema.

Kahe kultuuriasutuse järgmine koostööprojekt jõuab publikuni 21. septembril, kui Viimsi Artiumi kammersaalis saab alguse igakuine tudengikolmapäevade kontserdisari. Sarja esimesel kontserdil astub üles Evita Lohu (klaver) ning kavas on Johannes Brahmsi, Ludwig van Beethoveni ja Johann Sebastian Bachi muusika.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: