Tartus tähistatakse Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva

Reedel tähistatakse Tartus Tartu Ülikooli õppejõu, filoloogi ja usuteadlase Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva. Selle puhul avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus pühendusnäitus, antakse üle Marju Lepajõe mälestusfondi stipendium ja esitletakse kolme uudistrükist.
Marju Lepajõe mälestuspäev algab kell 15 Tartu Ülikooli raamatukogus näituse "Omnia munda mundis. Marju Lepajõe 60" avamisega. Näitusel on väljas Lepajõe trükis avaldatud kirjutised ja tõlked, autograafid eri teostest, raamatud nii kodusest raamatukogust kui ka tööriiulitelt ning juhendatud teadustööd. Väljapanekut illustreerivad fotod Lepajõest kooliajal, üliõpilasena, raamatukogu töötajana ja ülikooli õppejõuna.
"Marju armastas raamatuid ja raamatukogu. Aastaid tagasi töötas ta ka ise siin. Ta ütles, et raamatukogu on ülikooli süda," rääkis näituse avamise eel raamatukogu direktor Krista Aru.
Näituse koostasid Tartu Ülikooli raamatukogu töötajad Marianne Tiik ja Agnes Kivi ning kujundas Lilian Mengel. Väljapanek valmis Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kultuuriloolise Arhiivi, Tartu Ülikooli usuteaduskonna ning eraisikute käest saadud materjalide põhjal.
Esimest korda antakse üle Marju Lepajõe mälestusfondi stipendium. Stipendiumifondi asutasid 2019. aastal Marju Lepajõe perekonna esindajad ja Tartu Ülikooli Sihtasutus, et jäädvustada Marju Lepajõe mälestus ja toetada ning tunnustada tema elutöö jätkamist.
Näituse avamisele ning stipendiumi üleandmisele järgneb kell 16.30 Tartu Ülikooli kohvikus Marju Lepajõele pühendatud trükiste esitlus. Esitlusele tulevad Innocentius III traktaat "Inimolu viletsusest", Lepajõe ettekande põhjal valminud essee "Miks ei ole Platoni "Politeiat" seni eesti keelde tõlgitud?" ning ajakirja Vikerkaar erinumber.
Marju Lepajõe mälestusele pühendatud päeva lõpetab kell 19 Tartu Jaani kirikus toimuv mälestuskontsert "Valgust valgub", kus esinevad ansambel Eesti Keeled ja Mari Jürjens.
Toimetaja: Karmen Rebane