Eerik Haameri kunstipreemia pälvis Peeter Laurits

Reedel anti Kuressaare raegaleriis üle Eerik Haameri kunstiauhind, mille pälvis kunstnik, fotograaf, kuraator ja õppejõud Peeter Laurits.

Kunstipreemia antakse traditsiooniliselt üle Eerik Haameri sünniaastapäeval, tänavu tähistatakse Haameri 115. sünniaastapäeva. Peeter Lauritsa esitas kunstiauhinnale kunstnike liit, Laurits on preemiale nomineeritud ka möödunud aastal.

"See on mulle suur au, suur tunnustus. Ja loomulikult innustab see mind edasisel tegevusel," kommenteeris Laurits.

Peale auhinnatseremooniat avati Kuressaare Raegaleriis Aksel Haagenseni (Eerik Haameri kunstiauhinna 2021. aasta laureaat) ja Triin Kerge ühisnäitus "Kirjutasin üle". See on ka osa Haameri kunstiauhinnast: iga laueraat saab aasta pärast avada soovi korral Kuressaare raegaleriis isikunäituse.

Eerik Haameri nimeline kunstiauhind on 2017. aastal Kuressaare linna poolt asutatud preemia, mille eesmärgiks on tunnustada eesti kunstnike silmapaistvaid saavutusi kunsti valdkonnas, kusjuures eelistatud on merega seotud saareline eluviis, kodumaalt välja rännanute käekäik mujal maailmas ja inimsust laiemalt puudutavad eksistentsiaalsed teemad ning üldinimlikud väärtused.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: