Kalju Komissarovi stipendiumi pälvisid Elle Maria Viies ja Berta Kelder

Foto: Olev Kenk / ERR

Kolmapäeval anti kuuendat korda üle Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilastele. Stipendiumid pälvisid tantsukunsti eriala neljanda kursuse tudeng Elle Maria Viies ja deokraator-butafoori eriala kolmanda kursuse tudeng Berta Kelder.

Noored plaanivad tuhandeeurost stipendiumit kasutada erialaseks enesetäiendamiseks välismaal. Õppimist kultuuriakadeemias peavad nad õnnestunud valikuks.

"Ma olen terve elu erinevates vormides tantsuga kokku puutunud. Kui tuli hetk otsustada, kus ma kõrghariduse omandada soovin, tundus kuidagi loogiline ja eriti huvitav, kuidas tantsu just lavastuslikumas vormis õppida," sõnas tulevane koreograaf Elle Maria Viies

Berta Kelder sõnas, et dekoraator-butafooriks õppimine tundus talle varem õpitu põhjal loogiline jätk. "Käisin noorena laste kunstikoolis ja keskkooli lõpetasin Tartu Kunstikoolis. Kuna käsitöö ja teater on mulle alati meldinud ja nende ühine osa on butafooria, siis see tundus hea plaan," selgitas ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: