Endla teatris jagati publikupreemiaid

Ago Anderson ja Kadri Rämmeld lavastuses
Ago Anderson ja Kadri Rämmeld lavastuses "Linda Vista" Autor/allikas: Priit Loog

Reede õhtul anti Endla teatris üle publikupreemiad möödunud aasta parimale lavastusele ning mees- ja naisnäitlejale.

Teatrikuu jooksul toimunud publikuhääletusest võttis nii teatris kohapeal kui ka veebis osa 1741 inimest, kes said oma lemmikuid valida kaheksa 2022. aastal esietendunud lavastuse hulgast. Publikulemmikutele andsid preemia ning aukirja üle Pärnu abilinnapea Ene Täht ja teatrijuht Roland Leesment.

Publiku lemmiklavastuse tiitli võitis "Norman Vallutaja". Ingomar Vihmari lavastatud "Norman Vallutaja", mille autor on Alan Ayckbourn, esietendus 20. oktoobril 2022.

Lemmikmeesnäitleja tiitli pälvis Ago Anderson, kellele see on juba kaheksas kord publiku lemmikuks valitud saada. Alates 1994. aastast Endlas töötav Anderson pälvis preemia Ratase rolli eest lavastuses "Linda Vista", Kristiani rolli eest lavastuses "Valgusingel" ja osatäitmise eest lavastuses "Issanda loomaaed".

Publiku lemmiknaisnäitlejaks hääletati Kadri Rämmeld, kes pälvis selle tiitli neljandat korda. Kadri Rämmeld, kes töötab Endlas alates 2014. aastast, valiti lemmikuks Julia rolli eest lavastuses "Linda Vista" ja osatäitmise eest lavastuses "Issanda loomaaed".

Endla publikupreemiad antakse välja koostöös Pärnu linnavalitsusega.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: