Etendusasutuste liidu juhiks valiti Velvo Väli

Velvo Väli
Velvo Väli Autor/allikas: Laura Raudnagel/ERR

Eesti Etendusasutuste Liit valis üldkoosolekul juhatuse esimeheks SA Rakvere Teatrimaja juhataja Velvo Väli. EETEALi uued juhatuse liikmed on Ott Maaten (RO Estonia) ja Joonas Tartu (Eesti Noorsooteater), eelmisest koosseisust jätkavad Tiina Rebane (VAT Teater) ja Roland Leesment (Endla Teater).

"Arvestades keerulist olukorda etenduskunstide rahastamises on esimeseks ülesandeks taastada kultuuriministeeriumiga konstruktiivne ja usalduslik dialoog," sõnas Väli. "Organisatsioonina seisame selle eest, et teatritraditsioon Eestis oleks jätkuvalt laiapõhjaline ja teatrimaastik mitmekülgne."

Etendusasutuste liidu peamiseks tegevusväljaks on etenduskunstide valdkonna kestlik arendamine nii seadusandlikul, kultuuripoliitilisel kui sotsiaalsel tasandil. Olulise algatusena on koostöös teiste erialaorganisatsioonide, kõrgkoolide ja loovisikutega alustanud Eesti etenduskunstide arengukava 2024-2034 koostamist.

Velvo Väli võttis etendusasutuste juhi positsiooni üle Vanemuise teatri juhilt Kristiina Alliksaarelt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: