Pildid: Eesti lavakujundustudengid pälvisid Praha Kvadrienaalil parima esituse preemia

EKA stsenograafiakateedri Kujundliku Mõtte Labor pälvis projekti "Sul on ainult üks minut" ("You have only one minute"") etteastega Praha Kvadriennaalil parima esituse preemia.

Koolide sektsioonis oli seekord väljapanekuid 45 riigist, Eestit esindasid kunstnikud Anita Kremm, Liisamari Viik, Linda Mai Kari ja Kristel Zimmer. Kuraator oli Ene-Liis Semper. Tehnilise meeskonna moodustasid Riin Maide, Madlen Hirtentreu, Allan Räim ja Rommi Ruttas.

Kvadriennaali koolide sektsioonis Eestit esindav moekollektsioon "You have only one minute" on oma iseloomult pigem anti-mood, mis baseerub kompositsioonitunnetusel, kiirusel ja otsuste langetamise julgusel.

EKA Kujundliku Mõtte Labor on kaks viimast aastat tegelenud ümbritsevast reaalsusest kogutud objektide komplekteerimisega ja neis sisalduva potentsiaali analüüsimisega. Kujundliku Mõtte Labori ellukutsuja ja juht on EKA stsenograafiakateedri professor Ene-Liis Semper. 

Praha Kvadriennaal on üle nelja aasta toimuv rahvusvaheline teatriarhitektuuri ja stsenograafia sündus, mis toob kokku professionaalsed kunstnikud ja tudengid üle maailma. Kvadriennaali korraldatakse alates 1967. aastast, sel aastal toimub sündmus 8. kuni 18.juunini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: