Tallinna loomaaias algavad taas klassikakolmapäevad

Akordionist Allan Jakobi
Akordionist Allan Jakobi Autor/allikas: Pressinaterjalid

Augustikuus toimub Tallinna loomaaias klassikakolmapäevade raames kaks kontserti.

Klassikakolmapäevade sarja avavad 9. augustil Eesti muusikamaastiku väljapaistvad artistid tšellist Andreas Lend ja akordionist Allan Jakobi. Kontsert toimub loomaaia vihmametsa hoone vastas asuva linnutiigi katusealuse all. Kavas kõlavad Valgre, Piazzolla, Tšaikovski, Brahms, Whelan, Gardel, Pulkkinen, Milova ja teiste muusika.

Muusik Andreas Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel ning ta kuulub näiteks keelpillikvarteti Prezioso ja Estonian Cello Ensemble koosseisu. Allan Jakob tegutseb aga vabakutselise muusikuna nii levimuusika, džässimprovisatsiooni kui ka klassikalise muusika žanris.

23. augusti kontserdil esitab vokaalmuusika pärle sopran Maria Veretenina pianist Kirill Lissijenko saatel. Kontserdil on kavas teosed heliloojatelt Mozart, Schubert, Dvorak, Rogers ja teistelt.

Klassikakolmapäevad loomaaias said alguse kümme aastat tagasi. Aastate vältel on ürituste sarjas üles astunud sellised tuntud nimed nagu Irina Zahharenkov, Oksana Sinkova, Kristina Vähi, Pirjo Levandi, Kristina Kriit, Sigrid Kuulmann, Levi-Danel Mägila, Henri Zibo, Mikk Langeproon, Kadi Jürgens, Jaak Lutsoja, Martin Kuusk, Marten Altrov ja Oliver Kuusik. 

Klassikakolmapäevade kontserdid leiavad aset 9. ja 23. augustil.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: