Galerii: Viljandis avati üksildustundest inspireeritud näitus "Üksildasim number"

Viljandis Rüki galeriis saab 14. oktoobrini vaadata Karel Koplimetsa näitust "Üksildasim number".

"Üksildasim number" on järg Koplimetsa eelmisel aastal Vilniuses esitatud väljapanekule. Rüki galerii jaoks valminud fotoinstallaltsioon kujutab suurlinnade korrusmaju pimedate või tuledes säravate akendega. Kunstnik Karel Koplimets analüüsib oma teoses üksildust ja sellega kaasnevaid hirme.

"Me tegelikult inimesi ei näe. Me näeme ainult tühje aknaid – seal on küll keegi just olnud või just tulemas, tuled põlevad, aga seal on inimene ära kaotatud, mis võimendab ka üksildustunnet," kirjeldas Koplimets oma teoseid.

"See on minu meelest väga oluline teema, just pärast üleilmset pandeemiat, kus inimestes üksildustunne veel rohkem võimendus ja päevakorda tuli," lausus kunstnik. "Aga üksildus kui epideemia on juba tegelikult kestnud pikka aega. Suurlinnastumisega ta alguse sai, võib-olla Eestis veel nii [väga] mitte, aga kui me räägime Ameerikast või Aasiast, siis see on juba väga-väga suur probleem."

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: