X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Telliskivis näeb noorte maalikunstnike teoseid näitusel "Osta noort kunsti"

Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis näeb alates 11. oktoobrist näitusel "Osta noort kunsti" parimat valikut praeguste noorte maalikunstnike loomingust.

Näituse korraldaja Reigo Kuivjõe sõnul on näitus iga aastaga aina kasvanud – sel korral laekus üle 200 töö, millest välja valiti 80.

"Ma ise olen seda meelt, et käimas on väga viljakas ja tugev põlvkond uusi maalikunstnikke ja kunstnikke, kelle seas on olemas kindlasti uued Jüri Arrakud, Kaido Oled, Marko Mäetammed, Jaan Toomikud," rääkis Kuivjõgi ja arvas, et selle selektsiooni teeb aeg. "Noor kunst on alati erinenud laiemast kunstiväljast selle poolest, et nad on lärmakamad, paistavad rohkem silma, otsivad oma käekirja ja on uljamad. Noortega on häda see, et iial pole teada millal külm nad ära võtab," nentis näituse korraldaja.

Kuivjõgi meenutas, kuidas näituse algusaastatel olid alghinnad kahekohalised ja kunstnikud ostsid tihti ise teineteise teoseid. "Täna on ikkagi päris ostjad ja tugevad kogujad on noore kunsti formaadi üles leidnud põhjusel, et kui nende seas on tuleviku suur talent ja üleilmselt nime tegev kunstnik, siis alati jahitakse nende noorusaegseid teoseid," tõi ta välja.

Töödega on Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis aega tutvuda kaks nädalat. Näitus päädib 25. oktoobril oksjoniga, mille alghinna määravad kunstnikud ise.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: