Kris Lemsalu ja Kitty Florentine'i performance avab Performa biennaalil Balti programmi

Kitty Florentine
Kitty Florentine Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

New Yorgis 1. kuni 19. novembrini toimuva Performa biennaali Balti fookuse avasündmus on Kris Lemsalu ja Kitty Florentine'i performance "Kuniks veri meie purskkaevudes vemmeldab".

Performa programmi jaoks valminud lavastusliku installatsiooni keskmes on Kris Lemsalu inimpurskkaev, Kitty Florentine loob harfiloomingul ja improvisatsioonil põhineva heli- ja koreograafiamaastiku, mis on inspireeritud tikutaja-nimelise linnu laulust.

"Kuniks veri meie purskkaevudes vemmeldab" avab tänavuse Performa biennali Balti ja Eesti projektide programmi, avamine toimub 5. novembril.

Balti fookuse raames toimub esmakordselt biennaalil kolmekuuline Balti praktikaprogramm, kus Performa kuraatorite ja produtsentide kõrval omandavad kogemusi kolm noort kuraatorit — Kerly Ritval Eestist, Aiste Liuka Jonynaite Leedust ja Tina Petersone Lätist. Balti praktikaprogramm toimub koostöös Ruperti kunstikeskusega Vilniuses ning Läti Kaasaegse Kunsti Keskusega.

EKKAKi pikaajaline koostöö Performaga algas 2017. aastal, kui Eesti oli biennaali fookusriik. Eesti Avatud Paviljoni programmi keskmes olid Flo Kasearu, Anu Vahtra ning Kris Lemsalu & Kyp Malone'i spetsiaalselt biennaali jaoks loodud uudisteosed. Tänavu esitletakse biennaali programmis Soome Avatud Paviljoni, mis annab unikaalse võimaluse maailma kunstipealinnas võimendada Põhja- ja Baltimaade regiooni kaasaegset kunsti. 

Kuraator RoseLee Goldbergi asutatud Performa on alates 2005. aastast produtseerinud üheksa biennaali, töötanud enam kui 1000 kunstnikuga üle kogu New Yorgi. Aastate jooksul on Performa biennaale külastanud üle 250 000 inimese.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: