Galerii: aasta muuseumisõbraks valiti muuseumifänn Krista Roolaid

Aasta muuseumisõbra tiitli pälvis tänavu muuseumifänn Krista Roolaid, kes on seitsme kuu jooksul lausa 190 muuseumis käinud. See on esimene kord, kui muuseumisõbra tiitliga tunnustati muuseumikülastajat.

Aasta muuseumisõber Krista Roolaid peab eraldi märkmikku, kuhu märgib ära kõik muuseumid, kus ta käinud on ning kuhu ta veel minna soovib. Mitmeid muuseume on ta külastanud lausa mitu korda, sest näituste vaheldumine muudab iga külastuskorra tema jaoks eriliseks.

"Kui muuseumikaart aprillis alustas, võtsin eesmärgiks teha omale muuseumiaasta. See tähendab, et käingi aastas nii palju muuseumis, kui jõuan. Alguses kannustas muuseumis käimist suur uudishimu. Kui enamik juba käidud oli, vahetus uudishimu jonniga, mis mind veelgi enam muuseumisse ajendas. Sel pühapäeval täituski ilus number, kui olin teinud seitsme kuuga 190 muuseumikülastust," sõnas aasta muuseumisõber Krista Roolaid auhinda vastu võttes.

"Muuseumis käimine tuletab meelde unistusi, aitab väärtustada möödunut ja mõjub inspireerivalt. Mõnes muuseumis tekib lausa tunne ise värve lõuendile seada," lisas ta. 

Muuseumisõbra tiitli annab välja Eesti Muuseumiühing ja sellega tunnustatakse inimesi, kes on tööalase või ühiskondliku tegevusega Eesti muuseumide toetamisel silma paistnud.

Muuseumisõbra tiitlile esitati lisaks Roolaiule veel kaks kandidaati: kultuuriloolane Enn Lillemets pikaaegse ja sisuka koostöö eest Tartu Linnaajaloo Muuseumide ja Eesti Kunstimuuseumi hüvanguks ning Kinoteater, kes loovutas oma tegevustoetusest 10 000 eurot Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumile.

"Ehkki tiitlit olid väärt kõik tänavused muuseumisõbra kandidaadid, avanes meil sel aastal harukordne võimalus tunnustada just muuseumikülastajat ehk seda inimest, kelle nimel ja heaks muuseumid üle Eesti igapäevaselt pingutavad," lausus Eesti Muuseumiühingu juhatuse esimees Kerttu Männiste.

Muuseumisõbra tiitlit on välja antud alates 2007. aastast ning esimeseks muuseumisõbraks valiti soomlasest estofiil Pertti Juhani Pyhtila, kes Eesti kultuuri tõsise huvilise ja aktiivse vahendajana aitas kaasa Eesti ja Soome muuseumide koostööle. Möödunud aastal pälvis Rohelise Muuseumi sertifikaadi väljatöötamise eest muuseumisõbra tiitli Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus. Varasemalt on muuseumisõbra tunnustuse saanud ka Jakob Rosin, Rein Veidemann ja Karin Paulus.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: