X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Võrus tuuakse lavale Kaplinski luulest inspireeritud lavastus

Neljapäeval esietendub Kreutzwaldi memoriaalmuusemis Jaan Kaplinski luulest inspireeritud lavastus "Uni nihutab piire". Lühilavastuse luulest ja inimesest toob publiku ette Lõuna-Eesti taustaga teatritegijaid koondav MTÜ Müüdud Naer.

"Uni nihutab piire" on täiskasvanute muinasjutt luuletaja kirest ja ohtlikest situatsioonidest. See on lugu inimese süüst ja vabandustest, mis määravad meid eneseotsingule loodusesse ning istuma kivile tühja aianurka, kus tema laps kord jumalat palus.

"Mind ajendas lavastust "Uni nihutab piire" tegema Jaan Kaplinski sõnade topeltmäng, tema väljaöeldud mõtete kakskõiksus ja poeesia argipäev. Kui poeetiline saab olla koduukse avamine ja tüdrukule lipsusõlme tegemine? See kõik on ju tegelikult mõne asja või eseme liigutamine. Mis veel? See, mis paneb luuletaja uurima ja mõtestama loodust ning inimese väiksust," rääkis dramaturg ja lavastaja Tarmo Tagamets.

"Sipelgatel läheb hästi ju seni, kuni nad kohtuvad inimesega. Inimesel ei lähe kunagi hästi, sest ta ei tea, mida mõtleb sipelgas – õnneks! Õnneks tuleb õhtu, siis uni ja öised vabandamised. Piirid nihutatakse lahti ja seal unes räägib üks tüdruk meile muinasjuttu sinust ja minust. Me jõuame alati koju tagasi," lisas ta.

Lavastuse trupi moodustavad Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Dramaturg ja lavastaja on Tarmo Tagamets, muusikaline kujundaja Janne Mängli. Publiku ette astuvad Agur Seim, Agu Trolla, Ane Purgas ja Janne Mängli.  

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: