X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti Kunstiakadeemia ees avati lähisuhtevägivallale tähelepanu pöörav teos

Eesti Kunstiakadeemia esisele betoonskulptuurile kanti lähisuhtevägivallale tähelepanu pöörav teos, mille autor on kunstiakadeemia kolmanda kursuse maalitudeng Marc Léger Sauvageot.

Tegemist on heategevusliku projektiga, mis on osa President Kaljulaidi Fondi käivitatud lähisuhtevägivalla ennetamise programmist.  

"Lähedane inimene rääkis oma lähisuhtevägivalla kogemusest. Kõige hullemad olid just igapäevased olukorrad, näiteks õhtusöögiaeg, kus pereliikmed käituvad, nagu kõik oleks korras. See kordub ja kordub ja kõik elavad elu edasi ja naeratavad, isegi kui peres toimuvad õudused," selgitas kunstik Marc Léger Sauvageot teose tausta.

Detsembri alguses toimus Fotografiskas konverents, kus oli fookuses igaühe vastutus perevägivalla märkaja ja abistajana. Samaaegselt konverentsiga suunatakse kahe nädala vältel rahvusvaheliselt tähelepanu naistevastase vägivalla teadvustamisele ja tõkestamisele. Telliskivi Loomelinnakus on sel ajal ülal EKA Galerii ja Feministeeriumi näitus "Ära ületa teiste piire". Teosed käsitlevad seksuaalse nõusoleku põhitõdesid ja astuvad vastu stereotüüpse suhtumisega tekitatud probleemidele.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: