X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EKA galeriis avati Leon Höllhumeri näitus "Vojaaž"

Foto: ERR

EKA galerii selle aasta esimene näitus "Vojaaž" tutvustab Viinist pärit kunstniku Leon Höllhumeri töid, kus põimuvad film, skulptuur, tegevuskunst ja fotograafia.

EKA uus galerist Kaisa Maasik ütles, et esialgu viib ta ellu oma eelkäija Pire Sova ideid, aga ka tulevikus jääb galerii põhirõhk oma maja, üliõpilaste ja vilistlaste loomingu tutvustamisele. Lisaks on aeg-ajalt kavas sisse tuua ka rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikke välismaalt, nii nagu seekord.

"Leonil on väga põnev viis kuidas ta lavastab enda filme," ütles EKA galerist Kaisa Maasik. "Ta kasutab tihti igapäevasest elust materjale, kasutab neid rekvisiitidena enda filmides, aga samas ka selles ruumis, kus me oleme kokku tulnud, et see näitus on ise nagu suur lava, kus tegevused saavad toimuda."

"Minu loomingus on esindatud erinevad karakterid ja ühiskondlikud aspektid," ütles kunstnik Leon Höllhumer. "Siin me näeme teise ringi teksadest kirstu, ja selles sargas ma tegin performance'i, mida näeme ekraanil. Üks inimene ujus seal, sõi ja jõi ja korraldas omal kombel matused. See motiiv on mind kaua jälitanud ja tundus, et sobib hästi praegusesse hetke. Praegune sõda viis mind mõttele, et ka Eestis võib surm olla oluline element ja need tööd sobiksid siia hästi."

Teine performatiivne film keskendub katsele, mismoodi võiks toimida või lõppeda inimese, roboti ja loodusolevuse ühiselu. Kunstnik ütleb, et tema tööde põhisõnum on soov üksteisega sõbralikult koos eksisteerida, keskendudes vähem tarbimisele ja kapitalismile.

Näitus on avatud 14. veebruarini.

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: