X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Selgusid Kristi ja Siim Kallase fondi tänavused stipendiaadid

{{1703077200000 | amCalendar}}
Foto: Diana Unt

Kolmapäeval anti Eesti Teatriliidus üle Kristi ja Siim Kallase fondi 2023. aasta stipendiumid.

Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et stipendiumid eraldatakse kaasaegse värsslavastuse "Lilli" loomise ja etenduse väljatoomise eest teatris Must Kast alljärgnevalt:

Kaija M Külm: autor ja lavastaja-dramaturg 1500 eurot

Jaanika Tammaru: autor ja värsi- ning viisidramaturg 1500 eurot

"Lilli" on värsslavastus ühest senirääkimata Eesti ärkamisaja peatükist. Laval avatakse mängu ja muusika kaudu Lilli Suburgi (1841-1923) elu- ja kujunemislugu. Lilli oli meie esimene naisõiguslane, naispeatoimetaja, naisprosaist, filosoof ja eestikeelse kooli rajaja.

Kristi ja Siim Kallase fondi lavastusprojekti toetused eraldati kolmele teatriprojektile:

MTÜ Piibe Teater - 2500 eurot

Lavastuse "Stahl teksti kirjutamiseks, sellele eelnevaks uurimistööks ja lavastamiseks Piibe teatris 2024. aasta augustis. Lavastus räägib Järva-Madise koguduse õpetajast Heinrich Stahlist, kes õppis ära maakeele ja kirjutas ka esimese eesti keele õpiku.

MTÜ Teater Nuutrum - 3750 eurot

Lavastuse "Orzel. Laidoneri ööd" välja toomiseks ja etendamiseks. Lavastus sünnib Johan Laidoneri 140. sünniaastapäevaks ja esietendus on planeeritud 12. veebruariks 2024.

Ivar Põllu - 3750 eurot

Kaheosalise isikuloolise teatriprojekti loomiseks Eesti sürrealistlikust kunstnikust Ülo Soosterist.

2023. aastal eraldati stipendiumideks ja toetusteks kokku 13 000 eurot.

Kogu oma tegevusaja jooksul 2010–2023 on Kristi ja Siim Kallase fondist kokku eraldatud 37 stipendiumi ja 12 toetust summas 104 873 eurot.

"Inimeste lood on alati väga erilised, Ülo Soosteri lugu on täiesti pöörane. Ta ei jõudnudki nii palju, ta kogu elu valmistus looma, aga tulid takistused ette. Küll ta saadeti Siberisse ja pidi hakkama saamiseks tegema teisi töid. Ja kui ta mõtles, et nüüd ma hakkan elama ja nüüd ma hakkan tööd tegema tõsiselt, siis sai elu otsa. Niimoodi elame me kõik," ütles lavastaja Ivar Põllu ERR-ile antud intervjuus.

"See on üks lugu. mida tahaks jutustada, aga tahaks seda jutustada nii nagu ma pole seda teatris varem proovinud ja selle vormiotsing on ka omamoodi," lisas Põllu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: