X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pildid: Typa rõdugaleriis avati Liis Ringi näitus "Käes/olev"

Tartus Typa rõdugaleriis avati Liis Ringi näitus "käes/olev", mis on kunstniku sõnul nii lepitus, lüngatäide kui ka sild mineviku ning oleviku, ideaalkujutluste ja tegelikkuse vahel.

Kui Typa residentuurikunstnik Liis Ring pärast pikka eemalolekut end taas endise kodulinna tänavatelt leidis, tervitasid teda oodatud sooja nostalgia asemel hoopis hunnik mälestusi, mis kuidagi enam oleviku-minaga ei haakunud. Käesoleva hetke ja olnu vahel laiutas suur tühimik, mille täitmine saigi näitusele ajendiks.

Jalutuskäigud, vaatlused, kirjutised, hetkede jäädvustamine kaamerasilma läbi, orgaanilise materjali korjamine ja pärast kõige kogetu töötlemine ning käeline vormimine ühtseks tervikuks eri analoogmeediumide kaudu õnnestus kunstnikul taas leida kontakt Tartuga, muuta ta uuesti omaks. Pealkiri "käes/olev" viitab nii füüsilisele ja käegakatsutavale – käes olevale – kui ka antud hetke reaalsusele – käesolevale.

Liis Ring defineerib end kui muusik, (heli)kunstnik, fotograaf, vaatleja ja rändaja, kes jagab oma elu Rootsi lääneranniku ja Eesti kagunurga vahel. Ta on lõpetanud muusikaproduktsiooni (2017)  ja fotograafia (2023) erialad Göteborgi Ülikoolis.

Näitus "Käes/olev" jääb Typa rõdugaleriis avatuks kuni 3. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: