X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerist Piia Ausman: inimesed kardavad, et suur maal teeb ruumi väiksemaks

Foto: ERR

Haus galerii alustab uut aastat näitusega "Monumentaalne", mis toob fookusse suure formaadi ja selle, kuidas panna erinevad teosed väikeses ruumis sõbralikult koos eksisteerima.

Galerist Piia Ausman ütles, et näitus "Monumentaalne" ei eksponeeri küll klassikalises mõttes monumentaalmaale, kuid toob kokku tuntud autorid, kellele on omane isikupärane lähenemisviis just suuremõõtmelisele pildile.

"Inimesed tihtipeale pelgavad suurt formaati – et kui teos kipub üle meetri minema, ei oska nad seda interjööri paigutada. Ometi on suurel formaadil ilus jõuline kunstienergia, mis tänapäeva minimalistlikes ja rahulikes interjöörides ilusat meeleolu loob. Nii kummaline kui see ka ei tundu, siis inimesed kardavad, et suur formaat teeb ruumi väiksemaks, aga see teeb ruumi hoopiski suuremaks. Piltidesse on perspektiivid sisse maalitud ja meie silm vaatab seinast kaugemale," selgitas Ausman.

Haus galerii ruumide salongilik atmosfäär pakub ideid, kuidas 18 väga erineva käekirjaga autori teosed hakkavad üksteist esile tõstma, rõhutama ja võimendama. "Nii nagu me koduses keskkonnas ei vaata ühte autorit ühes toas, vaid meil on võib olla mitmeid erinevaid autoreid nii väikeses kui suures formaadis," märkis galerist.

Näitus "Monumentaalne" on Haus galeriis avatud märtsi alguseni.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: