Baltisaksa selts kinkis Eesti Kunstimuuseumile kaks Gustav Adolf Hippiuse portreemaali

19. märtsil jõudsid Eestisse kaks väärtuslikku portreemaali baltisaksa kunstnikult Gustav Adolf Hippiuselt (1792‒1856). Hippiuse maalidel on Eesti jaoks suur kultuuri- ja kunstiajalooline tähtsus, mistõttu otsustati kinkida need Eesti Kunstimuuseumile.
Hageri pastorit David Friedrich Ignatiust ja tema abikaasat Magdalena Christinat kujutavad portreed kuulusid Baltisaksa Seltsile (Deutsch-Baltische Gesellschaft, DBGes), mis käib koos Reinhard-Zinkann-Hausis Darmstadtis ning hoiab ja säilitab Eestist ja Lätist pärit baltisaksa perekondade kultuuripärandit.
Eesti Kunstimuuseum on viimastel aastatel suhelnud Darmstadti Baltisaksa Seltsiga ning tutvustanud maalide säilitamise, restaureerimise ja eksponeerimise võimalusi Eestis. "Oleme väga tänulikud baltisakslastele Saksamaal, kes näevad Eesti Kunstimuuseumis head ja professionaalset partnerit, kellele usaldada oma väärtuslikumad šedöövrid. Gustav Adolf Hippiuse maalitud portreed Hageri kirikuõpetajast ja tema abikaasast on tähtsad ja ilmekad teosed, mis täidavad lünga siinsetes baltisaksa kogudes ning jõuavad Eestis kohe nii näitustele kui ka raamatutesse," ütles baltisaksa kunsti uurija, Kumu kunstimuuseumi direktor Kadi Polli.
Kunstnik Gustav Adolf Hippius elas noorpõlves Hageri pastoraadis, õppides sealses poistekoolis koos perepoja Otto Friedrich Ignatiusega, kellest sai samuti kunstnik.
Toimetaja: Kaspar Viilup