Kaur Koka lühimängufilm “Olga” sai Clermont-Ferrandi lühifilmide festivalil žürii äramärkmise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaur Koka lühifilm
Kaur Koka lühifilm "Olga"

31. jaanuarist 8. veebruarini toimus Prantsusmaal Clermont-Ferrandis lühifilmide festival, mille võistlusprogrammi noore režissööri Kaur Koka lühifilm "Olga" oli valitud. Kokku oli rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammis 73 filmi, mis valiti rohkem kui 7000 festivalile esitatud filmi seast. Grand Prix' võitis Bulgaaria film "Uhkus", mille režissööriks on Pavel Vesnakov, žürii äramärkimise pälvisid peale "Olga" veel kolm filmi.

Teiste auhindade kohta leiab infot siit.

Clermont-Ferrandi festival sai alguse 1979. aastal ning on maailma juhtiv lühifilmidele keskendunud festival, mida külastab igal aastal üle 100 000 vaataja. Samal ajal festivaliga toimub ka lühifilmide turg, mida külastavad mõjukaimad filmitööstuse esindajad.
Kaur Koka film räägib loo parklavalvur Olgast, kelle ühesarnased päevad mööduvad tööpostil autode vahelt lakkamatult langevat lund koristades. Nagu hanged tema ümber, kasvavad ka probleemid Olgal tasapisi üle pea. Keset isiklikku muretormi keerab ilm tuisule ja Olga seisab valiku ees. Filmi peaosades on Svetlana Dorošenko ja Raivo Rüütel.
Režissöör Kaur Kokk on pärit Tartust. Ta õpib Balti Filmi- ja Meediakooli magistriõppes režii erialal ning on teinud ka varem mitmeid auhinnatud lühifilme. Filmi "Olga" operaator on Sten-Johan Lill, kunstnik Tiiu-Ann Pello. Filmi tootis Nafta Films koostöös Alasti Kinoga.
Filmi "Olga" saab näha lühifilmidekassetil "Mitte keegi peale sinu". Seansid lähiajal toimuvad Kuressaare Linnateatris, Jõhvi kinos Amadeus, Karksi Kultuurikeskuses ja mujal üle Eesti. Kassetti kuuluvad lisaks "Olgale" veel viie noore eesti režissööri lühifilmi: Maria Reinupi „Mai”, Janno Jürgensi „Distants”, Margus Paju „Kaastundeavaldus”, Ivan Pavljutskovi „Ivanipäev” ning Triin Ruumeti „Tupsu”.
Filme näidatakse ühe tervikseansina, mis kestab 125 minutit.
Filmikasseti "Mitte keegi peale sinu" treiler:

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Katrin Maimik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: