Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Türi noormees tõi lavale "Lumivalgekese"

Türi noormees Kaarel Orumägi tõi koos kuuekümne noore teatrihuvilisega lavale Kaari ja Jaanika Sillamaa lastemuusikakali „Lumivalgeke", mille kõik kolm etendust läksid täissaalile. Noore lavastaja unistus on asutada Eesti noorte muusikaliteater.

 

Kaari ja Jaanika Sillamaa lastemuusikalis „Lumivalgeke" põimuvad nagu päris eluski headus ja kurjus. 

18-aastane lavastaja Kaarel Orumägi pakub vaatajale säravaid laulunumbreid, efektseid tantse ja tõelist tulevärki. Etenduses lööb kaasa ligi 60 koolinoort ja üliõpilast üle Eesti. Muusikakaliteatrisse sattuti erinevatel põhjustel, kuid kõiki neid ühendab teatriarmastus.

Kristen Kiis, Kurja Kuninganna osatäitja Palamuselt, ütles et Palamusel on nüüd juba olnud kolm aastat igasuvine noortemuusikalide laager, kus ta kaks aastat tagasi Kaarliga tutvus. "Tema ütleski mulle eelmisel suvel, et nii, sina mängid Kurja Kuningannat ja nii ongi," seletas Kiis.

Kuninga osatäitja, Türi kultuuritöötaja Andris Avamere kehastab Kuningat ja kommenteeris asja nii:
"Mulle meeldib laulda ja muusikat teha ja Kaarel on valinud väga sümpaatse ja hea muusikaga esmalavastuse, keeruline oleks öelda ei."

Enne esietendust lubas lavastaja Kaarel Orumägi, et kui saalid on publikut täis, pole võimatu, et sünnib noorte muusikaliteater. Nüüd kui publikuhuvi on olnud suur, tuleb noormehel oma lubadus täita.
See soov ei ole kustunud ja tundub, et nende noorte nägudest võib näha seda, et ega see vist tulemata ei jää.

"Kui vähegi keegi meile seljatagust pakub ja meid aitab, siis selline asi nagu üle-eestiline noorte muusikaliteater on vägagi võimalik," märkis Orumägi ise.

Lumivalgekese osatäitja Tallinnast, Keidi Vatter kinnitas, et on valmis noorte muusikaliteatris kaasa lööma: "Muidugi olen, ma arvan, et see on väga hea mõte, sest et Eestis võiks rohkem olla muusikale."

Lastemuusikali „Lumivalgeke" saab Türi kultuurikeskuses taaskord näha 9. märtsil

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: