Tänavakunstifestival Stencibility tõstab kogukonna teadlikkust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Stencibility 2013
Stencibility 2013 Autor/allikas: Stencibility

23.-27. aprillil toimub juba viiendat korda tänavakunstifestival Stencibility. Festivali eesmärk on tunnustada tänavakunstnikke, kes on rikastanud avalikku ruumi, tõsta kogukonna tähelepanu ja teadlikkust ümbritseva suhtes ning luua linna uusi kvaliteetseid teoseid.

Sel aastal on Tartusse oodatud peamiselt Berliinis tegutsev tänavakunstnik MTO, kes on ülemaailmset tuntust kogunud iseloomulike suurte fotorealistlike maalingutega. MTO äratas esmakordselt tähelepanu 2012. aasta Sarasota Chalk Festivalil, kus ta vastuoluline teos tekitas palju kõlapinda ja millest valmis dokumentaalfilm „FL: unpremeditated movie", mida näidati eelmise aasta Stencibility filmiprogrammis. Ühtlasi on Tartusse oodatud delegatsioon Riiast: joonistama tulevad tänavakunstnikud Thobek ja Rudens.

Alustame sel aastal väikelinnade kaasamist ning meie tegevus laieneb Võru linna. Sinna saadame Eesti tänavakunsti esileedi MinaJaLydia ning maalikunstniku Kairo, kelle töid leiab nii mõneltki Tartu elektrikapilt.

Stencibility festival ootab kõiki tänavakunstisõpru 25. aprillil Tartusse festivali peole ja 27.aprillil festivali päevale, kus toimuvad töötoad, loengud, filmiprogramm ja pop-up näitus.

PROGRAMM:
23.-24. aprill - MinaJaLydia ja Kairo seinamaaling Võrus
23.-25. aprill - Thobeki ja Rudensi (Läti) seinamaaling Tartus
23.-26. aprill - MTO (Prantsusmaa) seinamaaling Tartus
25. aprill - festivali pidu
27. aprill - festivali päev (arutelud, loengud, filmiprogramm, töötoad)
Festivalil esitletakse Tartu tänavakunstikaardi paberversiooni ja toimuvad giidiga jalgrattatuurid.

Kuni 8. aprillini on võimalik Hooandjas tänavakunstnikele ja Stencibilityle poolehoidu avaldada ning soetada erinevate kunstnikega koostöös valminud meeneid.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Stencibility

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: