Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

P. I. Filimonov filmist "1944": kõige suurem pluss on hinnangutest hoidumine

Filmivõtted
Filmivõtted "1944" Autor/allikas: Tauno Tõhk/ Stenbocki maja

Kirjanik ja tõlkija P.I. Filimonov leiab, et Elmo Nüganeni ajaloolisel filmil ” 1944” õnnestub olla parimate traditsioonide kohaselt neutraalne, vaba ideoloogilistest hinnangutest, mis on linateose kõige suurem pluss.

Filimonov märgib oma arvustuses ERRi portaali venekeelsetele uudistele, et “on alati pidanud patriotismi kergelt häbitunnet tekitavaks, infantiilseks tundeks,” seega läks ta filmi vaatama teatud ettevaatlikuse ja eelarvamusega.

Nüganenil on Filimonovi arvates õnnestunud peaaegu võrdselt esitleda ja kohelda sõdivaid pooli ja nende suhtumisi. Autor konstanteerib, et Eesti jaoks oli see ( Teine maailmasõda- toim) võõras sõda, kus igaüks tegi valiku kahe halva vahel.

Filimonov toob välja liialt didaktilise või poliitikorrektse lahendusena selle, et “peaaegu saatanlikuna” kujutatud poliitkomissari tapab vene ( kuigi eesti juurtega) sõdur või liialt hollywoodilikuna ühe peategelase ja naiskangelase omavahelise suhtedraama.

Pikemalt venekeelset arvamust loe siit.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: