Pätsi kunagisse kodumajja Pärnus soovitakse rajada muuseum ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus soovitakse president Konstantin Pätsi kunagisse kodumajja muuseum rajada. Halvas seisukorras hoone seisab juba aastaid tühjana ja omanik on selle müüki pannud.

Nüüd soovivad linn ja Pärnu muuseum, et riik kinnistu ära ostaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muuseumi võiks avada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Raekülas tiheda liiklusega Via Baltica ääres asuv maja sai mõne aasta eest uhke mälestustahvli, millel seisab, et siin elasid Konstantin Pätsi vanemad ning tema kolm venda ja õde. Mälestustahvliga aga maja ei säilita ja nii läks juba kuu aja eest teele kiri, kus palutakse valitsusel kaaluda võimalust kinnistu ära osta ja Pärnu muuseumile üle anda.

"Kui see maja ära osta, siis oleks linn ja Pärnu muuseum valmis selle maja korda tegema, et siin 2018. aasta 23. veebruaril saaks avatud muuseum, mis on pühendatud Eesti esimesele presidendile ja esimesele riigijuhile ja ka vabariigi väljakuulutajale Konstantin Pätsile," ütles Pärnu abilinnapea Romek Kosenkranius.

Suure tõenäosusega oleks valitsus otsuse, kas siis positiivse või negatiivse, juba ära teinud, kuid seoses valimiste ja koalitsiooniläbirääkimistega on asi veninud. Kosenkranius ütleb, et mõistagi on neil lootus, et tuleb positiivne otsus.

"Maja on tegelikult üsna halvas seisukorras. Ta vajab kindlasti investeeringuid ja päris ajalooliselt autentne ta ka ei ole. Siin seitsmekümnendatel aastatel oli ühiselamu sees ja see on ringi ehitatud. ja ka see osa, mis Riia poole jääb, ka see on tegelikult võõrkeha selle maja küljes. Siin see sama fassaad, mille ees me seisame, see on ajalooline," selgitas Pärnu abilinnapea.

Rajatav muuseum koondaks mitte üksnes Pätsi ja tema perekonnaga seotud ajaloolisi materjale, vaid ka Eesti riigi algusaastatega seonduvat. Eesti Vabariik kuulutati ju välja 23. veebruaril 1918. aastal Pärnus.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: