Ivar Kaasik tegi naftast ehteid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ivar Kaasiku näitus “THE NEW OIL. The new white trash and blood black oil“ Autor/allikas: HOP galerii

Täna avatakse HOP galeriis Ivar Kaasiku näitus “THE NEW OIL. The new white trash and blood black oil“.

Ivar Kaasik on ehtekunstnik kes elab ja töötab aastast 1992 Berliinis. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (1992 a.) ja täiendanud end Halle Kunsti – ja Disainiülikoolis (1989 – 1990 a.). Paralleelselt näitusetegevusega üle maailma on Kaasik järjepidevalt näidanud oma loomingut ka sünnimaal.

"NEW OIL" eksponeerituna Hop galeriis on Kaasiku ehtelooming aastatest 2014 – 2015. Väljapaneku eesmärk on tutvustada publikule kunstniku nägemust ehtest üldisemalt, selle seostest traditsioonide ja tänapäevaga.

Teoseid siduvaks teemaks on nafta ja tema produkt. Skulpturaalsed, ülepaisutatud ehted on sümbioos valge ja punase õlivärvi ning naftaproduktide segust tekitatud ja musta-tolmuga kaetud ehete välispindadest. Värviliste kivimite ja kristallide siseelu, alkeemia võidukäik, mittekantavus ja ajaloolise järjepidevuse puudumine annavad projektile laiapinnalise interpretatsiooni ja igale külalisele võimaluse vabale improvisatsioonile.

Kaasiku objektid on kui vohavad mikroorganismid traditsiooni ja avangardi piirilt. Tagasipöördumine klassikaliste tehnikate juurde, külm distantseerunud hoiak, näiliselt tundetu moodsa ühiskonna peegeldus kombineeritud „igapäevaräniga“ - asjalik ja maagiline ühtaegu.

Avamine neljapäeval, 30. juulil kell 17.00, näitus on lahti kuni 18.08.2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: HOP galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: