Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valner Valme: ei ole naljalt techno-arvustust, kus ei mainitaks Arvo Pärti

Foto: ERR

"Terevisioonis" on uuel hooajal saanud alguse iga-reedene rubriik, kus erinevad inimesed käivad tutvustamas tuleva nädalavahetuse ning järgmise nädala olulisemaid kontserte ning muusikasündmusi. Sel nädalal oli stuudios kohal Valner Valme, kes keskendus enda soovituste puhul suuresti just tänasele juubilarile Arvo Pärdile.

"Täna ei saa kindlasti ümber Arvo Pärdiga seotud üritustest, sest maestro saab 80-aastaseks," rõhutab Valner Valme ning toob välja kontserdi "Navigaator Pirxi tagasitulek", kus noorema põlvkonna muusikud tõlgendavad Arvo Pärdi filmimuusikat 1978. aasta Eesti ulmefilmile "Navigaator Pirx". "Lavale astub Eesti ambient-muusika üks gurudest Kaido Kirikmäe koos Robert Jürjendaliga, samuti funk-popi bänd Kali Briis Band ja rock-grupp Nevesis," ütleb Valme "Terevisioonile".

"Arvo Pärdist räägitakse küll Eestis kui akadeemilise muusika heliloojast, kuigi maailmas on ta ääretult populaarne ka just noorte elektroonikute seas - kõik 20-aastased elektroonikud, kes tulevad, nimetavad teda ära," toonitab Valner Valme, tuues välja Arvo Pärdi teise külje.

Praegu kantakse ette aga ka Pärdi ECM-seeria albumite kontserte, millega seoses toob Valme välja Rakvere Püha Kolmainu kirikus toimuva kontserdi "Kanon Pokajanen" plaadi alusel. "Seal esineb Eesti Filharmoonia Kammerkoor dirigent Kaspars Putninši juhatusel - kontserdist on otseülekanne ka ERR kultuuriportaalis ja Klassikaraadios." Samas rõhutab ta, et kes on ka Rakveres, võiks kirikusse kohale minna, sest kontsert on tasuta.

"Veidi roki poole minnes on esmaspäeval huvitav kontsert Tapperis, kus esineb Iiri bänd God is an Astronaut ja neid toetab Eesti elektroonilise popi grupp I Wear* Experiment," ütleb Valner Valme ning soovitab eriti kohale minna neil, keda huvitavad valgusmängud ja visuaalid, sest need on seal olulisel kohal.

Neile, kes tahavad aga lihtsalt tantsida, pakub ta välja täna õhtul Indie-Disko, kus esinevad lisaks tavapärastele resident-DJ'dele ka paljud särtsakad naised. "Kohal on HÕFFi korraldaja Maria Reinup, samuti Annie Rist grupist 3Pead ja Helina Risti bändist Zebra Island."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: