Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn Art Space'is säravad valgusobjektid

Eili Soone valgusobjektid
Eili Soone valgusobjektid Autor/allikas: FB

Tallinn Art Space'is on avatud Eili Soone valgusobjektide näitus. Eili Soone valgusobjektide puhul on tegemist klaasist skulpturaalsete valgustitega. Need klaasi ja valguse sümbioosina loodud kujunduselemendid loovad kaasaegses interjööris lummava, emotsionaalse keskpunkti.

Kõik valgusobjektid on kunstniku poolt käsitsi valmistatud kordumatud autoritööd. Enamike valgustite puhul on kunstnik lähtunud klaasimullist, millele on ta liitnud erinevaid plastilisi klaasdetaile nagu näiteks väljendusrikkaid inimnägusid, pehmeid loodusvorme või teravaid, torkivad ogasid. Läbipaistva värvusetu klaasi suurepärane valgusjuhtivus võimaldab luua klaasdetailide väljavalgustamisel üllatavaid efekte. Enamikel juhtudel on kasutatud ergonoomilisi, säästvaid LED lahendusi.
Iga valgusti – valgusobjekti puhul on tajutav autori isikupärane tunnetus, oma emotsiooni edasiandmine vormirikkuse ja valgusefektide kaudu.

Klaasikunsti tehnikatest kasutab Eili Soon peamiselt klaasipuhumist ja liivavalu, samuti erinevaid külmtöötlustehnikaid nagu graveerimine, lihvimine, poleerimine, liivsöövitus ning liimimine.

2005. aastal lõpetas Eili Soon Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala ning 2006. aastal kunsti- ja kunstiajalooõpetaja magistriõppe. Aastatel 2008 – 2012 õppis ta EKA kunsti ja disaini eriala doktorantuuris. 2006 – 2008 töötas teadur-pedagoogina Järvakandi Klaasimuuseumis. Klaasipuhumisega alustas 2008. aastal Järvakandi Klaasistuudios. Viimased viis aastat on ta juhtinud Olustvere mõisa klaasikoda. Lisaks igapäevasele klaasipuhumise tööle on ta välja arendanud riikliku klaasialase kutseõppe Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis. Ta on kureerinud mitmeid koolitusi ja klaasinäitusi. Aastaid on ta uurinud eesti klaasitööstuse ja klaasikunsti ajalugu, mis on otseselt seotud tema doktoriväitekirja teemaga.
Eili Soone klaasikunst on olnud esindatud mitmetel grupi- ning isikunäitustel nii Eestis kui välismaal.

Näitus jääb avatuks 2015. aasta veebruarini.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tallinn Art Space

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: