Sammalhabe: kui ma mingi loo valmis saan, siis olen kindel, et sellest paremat lugu ma teha ei suuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Facebook

"KalendeR2" saates käis Jon Mikiveri ja Margus Kamlatil külas noor räppar Sammalhabe ehk Lauri Närep, kes lisaks intervjuule esitas stuudios ka ühe enda lugudest.

"Ma arvan, et ma olin 12-13 aastane, kui mind huvitasid enam just instrumentaalpalad, aga räpini jõudsin aastal 2013," ütles räppar Sammalhabe (kodanikunimega Lauri Närep) "KalendeR2" saates, et muusikat on ta teinud juba mõnda aega, kuid avalikkuses ei ole temast midagi veel kuulda olnud. "Ma olen pärit Tallinnast, aga olen elanud ka maal, sealt tulevad võib olla ka sammalhabeme-võnked sisse," tõdes Närep, et Sammalhabeme nime pani talle klassivend. Muusikaliste mõjude juured ulatuvad Sammalhabeme sõnul teatud mõttes tagasi tema isani, kes kuulas Scooterit. "Mu vend on ka kindlasti mõjutanud mu muusikamaitset - ta kuulas Prodigy't, nüüd kuulan seda ka mina. Hip-hopi maastikul on mind mõjutanud ka J Dilla ja Madlib."

Enamuse lugudest enda debüütplaadil "Sammalbum" on ta teinud ise. "2015. aasta alguses sain ma valmis loo "Loomeinimene" - enamasti on mul lugudega see, et kui ma mingi loo valmis saan, siis ma olen kindel, et sellest paremat lugu ma teha ei suuda - selle loo puhul oli aga protsess kuidagi nii siiras ja lihtne, et otsustasingi teha albumi." Tänu "Sammalbumile" tutvus Lauri Närep enda sõnul Lauri Tähega, samuti ka Reketiga. "Reket on pakkunud mul ka end soojendada, aga ma ei ole viitsinud veel minna - aega on, küll jõuab." Enda värsket muusikat laseb ta esimesena just oma vennale.

2016. aastal võib Sammalhabet ka laivis näha - esimene konkreetsem kuupäev on YoHoov Von Krahlis 26. veebruaril, kus ta lavale astub. "Ja ennäe imet, mulle pakuti ka 12. märtsil Tõrvas laivi."

Saates esitas ta lugu "Ood laiskusele", mis räägib tema enda sõnul olukorrast, kui ta oli laisk ja ei viitsinud ühte lugu kirjutada. "Kirjutasin selle loo lihtsalt laiskusest."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: KalendeR2

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: