Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Linnateater tähistab 50. sünnipäeva

Foto: Ülo Josing/ERR

Täna 50 aastat tagasi jõudis publiku ette esimene Tallinna Linnateatri lavastus, toona küll Noorsooteatri nime all. Hetkel käib Laial tänaval pidu ja pillerkaar, sest esimese suure juubeli puhul on teatrimajas koos endised ja praegused töötajad ning linnateatri sõbrad.

Noorsooteatri avaetendus toimus toonase Tombi kultuuripalee laval ja selleks oli Andrejevi ja Mikiveri näidend "Otsustage meie üle, inimesed", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teatri tuumiku moodustasid lavakunstikateedri 2. lennu lõpetajad. Tänaseks ei tööta neist Linnateatris keegi ja maja kauaaegseim töötaja on administraator Juta Olesk, kelle tööraamatu viimane sissekanne pärineb aastast 1977.

Olesk mäletab esimest tööpäeva selgelt, sest samas dieles peeti legendaarse Lisl Lindau sünnipäeva.

"Meid oli kolm, kes tulid uuel hooajal tööle: Ago Roo näitelejana, kirjandusala juhataja Kadi Vanaveski ja mina. Me olime kolmeksi üsna tagasihoidlikud, hoidsime ennast nurka ja ülejäänud seltskond pidas siin sünnipäeva. Aastad on lühikesed, kunst on pikk ja selletõttu on need aastad nii kiiresti möödunud siin kunsti ja teatri sees," rääkis Olesk.

Linnateatri praegused ja kunagised töötajad kogunesid pärastlõunal lavaauku. Näitlejate Hele Kõrve ja Kaspar Velbergi eestvõttel laulis linnateatri töökas kollektiiv regivärssi, mis heitis pilgu teatri minevikku, kuidas on sõna otseses mõttes samm sammu haaval leitud endale mängupaiku.

Teater palus lillede ja kingituste asemel annetust Leida Rammo Linnateatri fondi ja paljud õnnitlejad talitasid vastavalt juubilari soovile. Sünnipäevaõnnitluste läbiv soov oli, et lavaauk ükskord siiski oma majaga täituks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: