ERR.ee video. "WILD TALKs" vestlusõhtu malepoksi leiutajast kunstniku Iepe Rubinghuga ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

26. veebruaril tegi kultuuriportaal otseülekande EKA sisearhitektuuri uue loengusarja "WILD TALKs" avaürituselt, kus oli kohal Hollandi endine geriljakunstnik Iepe Rubingh, kes lisaks enda installatsioonidele on tuntud ka malepoksi leiutajana.

EKA sisearhitektuuri uuel loenguõhtute sarjal hakkavad kõlapinda saama kunstnikud, kes on mingil moel piireületavad ja paistavad silma enda eripärasusega. Korraldajate sõnul saab olema tegu vabas vormis vestlusõhtuga. Esimese korral on külaliseks veider ja hullumeelne Iepe Rubingh, kelle üheks suureks saavutuseks on malepoksi leiutamine, kuid kes on tuntud näiteks ka enda kunstiprojektiga, kui ta valas Berliini Rosenthaler Platzile veidi värvi, mis muutis ristmiku suureks kunstiteoseks. Etteruttavalt võib öelda, et järgmisel korral on "WILD TALKs" külaliseks The Space Lady, kes külastab 11. märtsil ka Haigla Pidu.

Iepe Rubingh on Hollandi installatsioonikunstnik ning malepoksija. Kui tekib küsimus, mis on malepoks, siis tegu on täpselt sellega, mida ala nimi ütleb - seal on ühendatud erinevate voorude kaudu poksimine ja male mängimine. Võistlus sisaldab 11 raundi, neist 6 on maleraundi (paaritud) ja 5 poksiraundi (paaris), seega alustatakse alati malest. Rubingh on malepoksi leiutaja, 2003. aastal selle ala esimene maailmameister ning Rahvusvahelise Malepoksi Liidu (WCBO) praegune president.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: