Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: err

Rakvere Teater tähistas 76. sünnipäeva tavakohaselt ka kollegipreemiatega möödunud aasta silmapaistvaimate tegude, rollide ja saavutuste eest. Toomaks esile 2015. aasta tublimaid töötajaid, toimus teatrisisene küsitlus, mille tulemusena sai traditsioonilise raudnaela omanikuks 9 kolleegide tähelepanu väärinud inimest ja tegu.

Kolleegide hinnangul on 2015. aasta tööde põhjal parim naisnäitleja Natali Lohk rollide "Maailma parim küla" Tuirevi Hillikaineni, lavastuse "Põhjas" Nataša ning lavastuse "Hansuke ja Greteke" nii Nõia, Võõrasema kui Haldjas eest .

Parim meesnäitleja on Toomas Suuman, keda hinnati järgmiste rollide eest: lavastuses "Sina maga, mina pesen nõud" John Andresson, lavastuses "Romaan" osaleja, lavastuses "Maailma parim küla" Talumees ja Julius ning lavastuses "Põhjas" Kostõljov.

Parim lavastaja on "Buratino" ja "Hansukese ja Gretekese" la­vastanud Üllar Saaremäe.

Parima kunstniku preemia võitis lastelavastustele "Buratino" ja "Hansuke ja Greteke" kujunduse loonud Kristi Leppik.

Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati inspitsient-rekvisiitor Aune Kuul, parimaks teenindajaks Külliki Koulen, parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks lavastusala juht Tiit Kalm ning parimaks korraldajaks projektijuht Mari Rohtla.

Juba mitu aastat antakse preemia ka kategoorias "Lihtsalt imeline", millega tunnustatakse laulu - ja tantsujuhte, heli - ja videokujundajaid. Seekord pälvis selle Tarmo Kesküll lavastuse "Romaan" muusikalise juhtimise eest.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: