Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere teater andis üle kolleegipreemiad

Silja Miks ja Anneli Rahkema
Silja Miks ja Anneli Rahkema Autor/allikas: Kristo Kruusman

Rakvere teater tähistas laupäeval oma 78. sünnipäeva ja ühtlasi Eesti vabariigi 100. sünnipäeva traditsioonilise väljasõidu  ja kolleegipreemiate kätteandmisega. Sel aastal anti edasi ka rändauhinnad "Aarne" ja "Ines", mis on mõeldud teatriinimesele, kelleta etendus poleks võimalik.

Traditsiooniliselt algas sünnipäev Rakvere linna surnuaia ühiskülastusega, et mälestada lahkunud kolleege. Seejärel sõideti Moele ja tehti ekskursioon piiritusetehases. Sealt edasi mindi Tapa 1. jalaväebrigaadi väeossa, kus tutvuti ajateenijate elukorraldusega, söödi sõduritoitu ning anti kätte kolleegipreemiad.

Toomaks esile 2017. aasta tublimaid töötajaid toimus teatrisisene küsitlus, mille tulemusena sai traditsioonilise raudnaela omanikuks kümme kolleegide tähelepanu väärinud inimest või tegu.

Kolleegide hinnangul on mulluste tööde põhjal parimad naisnäitlejad Silja Miks, Teele rolli eest lavastuses "Gravitatsioon" ja Raja Teelena lavastusest "Ükssarvikute farm" ning Anneli Rahkema Mari Prillopina samuti lavastusest "Ükssarvikute farm" ja Macon Hilli osatäitmine lavastusest "Küllus".

Parim meesnäitleja on Märten Matsu, keda hinnati "Lendas üle käopesa" Martini; "Timbu-Limbu" Muki ja suvelavastuse "Kellavärgiga apelsin" erinevate rollide meisterlikkuse eest. Parim lavastaja on "Ükssarvikute farmi" la­vastanud Urmas Lennuk.

Märten Matsu Autor: Kristo Kruusman

Parima kunstniku preemia võitis lastelavastusele "Timbu-Limbu" kujunduse ja kostüümid loonud Jaak Vaus.

Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati taaskord inspitsient Indrek Apinis, parimaks teenindajaks Taimi Tanning ning parimaks korraldajaks alles kevadel Rakvere teatri kollektiiviga liitunud projektijuht Helen Solovjev. Parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks hääletati lavastusjuhi abi Maie Nurmoja.

Indrek Apinis Autor: Kristo Kruusman

Juba aastaid antakse preemia ka kategoorias "Lihtsalt imeline", millega tunnustatakse laulu- ja tantsujuhte, heli- ja videokujundajaid. Seekord pälvis selle Alyona Movko lavastuse "See kõik on tema" videokujunduse eest.

Maria Klenskaja algatatud talismane "Aarne" ja "Ines" olid seni hoidnud inspitsiendid Indrek Apinis ja Aune Kuul. Nüüd andsid nad talismanid edasi helitehnik Peeter Pilvele ja rätsep-modelleerija Merli Mattile.

Peeter Pilv Autor: Kristo Kruusman

Lisaks tunnustas Tiina Mälberg eriauhinnaga dramaturg Triinu Siku panust lavastuses "Tagassi inglite juure".

Peale preemiate üleandmist võeti üksteiselt mõõtu võistkondlikel mängudel, mille olid teatrirahvale ettevalmistanud Tapal paiknevad liitlasvägede Briti sõdurid.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: