Renate Keerd: teatris on toimunud paradigma nihe ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"OP" käis Tartus vaatamas Renate Keerdi uue lavastuse "Koon" esietendust, kus lisaks Renate Keerdile endale räägiti lavastusest ja Keerdi fenomenist filmilavastaja ja kultuurikriitiku Andres Maimikuga.

"Mu sees on hullumaja ja keeristorm - praegu ongi natuke kosmonaudi tunne ja ma ei teagi, kui adekvaatne ma suudan olla," ütles Renate Keerd "OPile" mõni hetk enne lavastuse "Koon" esietendust. "See on selline nokk kinni, saba lahti olukord, kus ei teagi täpselt, kas tahaksid, et oleks veel aega või soovid, et see oleks ruttu läbi."

Renate Keerd tõdes, et kuigi tema tegi juba mõnda aega tagasi füüsilist teatrit, siis ta ei tunne, et tänaseks oleks temalt justkui midagi ära röövitud seoses sellega, et ka konservatiivsemad suurteatrid toovad välja füüsilise teatri lavastusi. "See on täiesti normaalne areng, kui toimub selline paradigma nihe - ma ise kutsun seda pigem kaasaegseks teatriks, mis ongi sümbiootilisem," ütles ta ja lisas, et tema arust on kõige olulisem lähtekoht teatris inimene. "Inimene üksikindiviidi tasemel ja ühiskonnas, ning sealt ma hakkangi vaikselt pusima."

"Mulle on oluline looming ning ma muudes kategooriates ei mõtle, et kuidas end positsioneerida," leidis Keerd ja mainis, et tema jaoks on tähtis just see, et tema tehtu inimestele kohale jõuaks. Laval olevad inimesi ei soovi ta nimetada näitlejateks ega tantsijateks, pigem just etendajateks. "Kuigi otseselt ei ole mul vahet, sest ma teen ikkagi enda asja samamoodi, sõltumata sellest nimetusest."

Toimetaja: Kaspar VIilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: